ZOO BERLIN

 

 

Nazwa

ZOO Berlin

opis

 

ZOO Berlin to jeden z najstarszych (otwarty 1 sierpnia 1844r.) oraz największych ogrodów zoologicznych na świecie. W 2011r. ponad 17 tysięcy zwierząt reprezentujących 1500 gatunków odwiedziło ok. 3 mln osób. Ale wystarczy statystyk. Jeśli odwiedzacie Państwo Berlin wraz z dziećmi uważamy, że należy KONIECZNIE zarezerwować sobie cały dzień na wizytę w ZOO – najlepiej razem z akwarium położonym na terenie ZOO. Ten ogród zoologiczny jest tak duży i oferuje tak wiele atrakcji, że nie ma sensu opisywać ich po kolei. Każdy znajdzie coś ciekawego, a nasze dzieci uważają, że najciekawsze atrakcje to:

 

- oglądanie karmienia zwierząt, od 10:30 do 16:00 można zobaczyć jak karmione są różne zwierzaki – polecamy zwłaszcza karmienie fok 11:00 i 13:30, karmienie wielkich kotów (lwy, tygrysy) o 14:30 (zimą o 15:30), pingwiny jadają o 13:45, a małpy dostają jeść o 12, 14 i 16:00 (dokładny plan na http://www.zoo-berlin.de/zoo/tiere-wissenswertes/ftterungszeiten.html),

 

- zawsze dużo emocji budzą młode zwierzaki tuż po urodzeniu – oczywiście największą gwiazdą berlińskiego ZOO był mały niedźwiadek polarny Knut, ale inne maluchy też są słodkie – informacje na ich temat można znaleźć na http://www.zoo-berlin.de/zoo/tiere-wissenswertes/nachwuchs/nachwuchs-2012.html ,

 

- do programu obowiązkowego należy naszym zdaniem również akwarium, to nie tylko ryby od tych najmniejszych do wielkich egzotycznych okazów i rekinów pływających w wielkich zbiornikach wodnych, ale również płazy i gady. Akwarium znajduje się w 3-kondygnacyjnym budynku i aby spokojnie obejrzeć wszystkie zgromadzone tam zwierzęta warto zarezerwować sobie 2-3 godziny – najlepiej biorąc pod uwagę, że godziny karmienia przypadają pomiędzy 13:30 a 14:30. W przyszłym roku Akwarium obchodzi 100 urodziny!

 

- pingwiny i foki – tu znowu pełen przekrój fajnych zwierzaczków – od małych pingwinów pływających w przeszklonym basenie, poprzez zamknięte w antarktycznych warunkach piękne pingwiny cesarskie, do hasających w basenie fok, które można obserwować siedząc na ławeczkach dookoła basenu,

 

- plac zabaw – ZOO oferuje plac  bardzo fajny plac zabaw – największą atrakcją jest drewniany, wielki statek piracki. Dzieciaki znajdą tu również labirynt, świetne zjeżdżalnie, huśtawki oraz miejsca do wspinaczki. No i najważniejsze  podczas, gdy dzieci będą szalały na placu zabaw rodzice mogą chwilę odsapnąć po „zrobieniu” paru kilometrów chodząc po ZOO.

 

adres

 

Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin, Niemcy

 

www

 

www.zoo-berlin.de

 

godziny otwarcia

 

1 stycznia – 14 marca od 9:00 do 17:00 (kasy do 16:00)

15 marca – 24 paźziernika od 9:00 do 18:30 (kasy do 17:30)

25 października – 31 grudnia od 9:00 do 17:00 (kasy do 16:00)

 

ceny biletów

 

Dorośli 13 EUR, bilet łączony ZOO + Akwarium 20 EUR

Dzieci (5-15 lat) 6,50 EUR, bilet łączony ZOO + Akwarium 10 EUR

Bilet rodziny (1 dorosły + dzieci) 22 EUR, bilet łączony ZOO + Akwarium 33 EUR

Bilet rodziny (2 dorośli + dzieci) 35 EUR, bilet łączony ZOO + Akwarium 50 EUR

 

dojazd

 

ZOO znajduje się w centrum zachodniej części Berlina i jest znakomicie skomunikowane z całym miastem):

U-Bahn (metro) – stacja Zoologischer Garten - linie U2 i U9

S-Bahn (kolej miejska) – stacja Zoologischer Garten – linie S5, S7, S9, S75

Autobus – aż 15 linii autobusowych ma przystanek tuż przy ZOO

Więcej szczegółów nt. transportu publicznego w Berlinie na www.bvg.de

Samochód – płatne parkingi są dostępne w okolicy ZOO – ale polecam zaparkować auto przy ulicy 17 Juni – w pobliżu stacji S-Bahn Tiergarten – można tam znaleźć dużo bezpłatnych miejsc do parkowania, a pieszo do wejścia do ZOO można dotrzeć w 5 minut – dodatkowo idąc przez park Tiergarten można obejrzeć śluzę na kanale.

 

rekomendowany czas pobytu

 

Cały dzień

 

podpowiedzi

 

Jeśli podróżujecie Państwo samochodem to bezpłatny parking można znaleźć na ulicy 17 Juni – w okolicy dworca S-Bahn Tiergarten – ta lokalizacja daje również możliwość zwiedzenia Reichstagu, Kolumny Zwycięstwa czy też Bramy Brandenburskiej.

 

Z pewnością warto uwzględnić godziny karmienia zwierząt w swoich planach zwiedzania ZOO – dzieci na pewno z chęcią obejrzą jak i co jedzą mieszkańcy ZOO.

 

Plac zabaw na terenie ZOO to doskonałe miejsce na chwilę odpoczynku.

 

Zdecydowanie polecamy zarezerwować sobie na ZOO cały dzień – to pozwoli spokojnie obejść ten obiekt oraz zwiedzić trzypiętrowy budynek Akwarium.

 

Po wyjściu z ZOO można zjeść posiłek w McDonaldsie lub w Burger Kingu – są tuż obok wejścia do ZOO.

 

 

Kontakt