Wilmersdorfer Arcaden

Wilmersdofer Arcaden (WIA) to jedno z centrów handlowych należących do MFI – firmy, która zarządza w Berlinie kilkoma centrami mającymi w nazwie Arcaden. To również centrum handlowe, które znajduje się bardzo blisko (500 – 1000 m) 2 naszych apartamentów – Leibniz oraz Richard Wagner. Dodatkowo WIA położone jest przy bardzo atrakcyjnej ulicy handlowej – Wilmersdorfer Strasse – jest tam wiele domów towarowych i sklepów znanych marek (m.in. Karstadt, Wollworth, C&A, TK MAXX, Peek & Cloppenburg), sklepy z obuwiem (Leiser, Deichmann, Reno).

 

Centrum zajmuje 4 kondygnacje – ok. 125 sklepów rozkłada się po dwóch stronach półkolistego pasażu. Największe sklepy to: H&M, Schuhbode, New Yorker, Medimax, Esprit, Desigual, Douglas i sklep z zabawkami Spielemax. Znajdziemy tu oczywiście restauracje – jest ich dokładnie 10, w tym McDonalds, NORDSEE, Starbucks i niezłe azjatyckie jedzonko w ASIA. Na poziomie -1 znajdują się 2 markety spożywcze Netto i bardziej ekskluzywny Kaisers oraz drogeria DM.

 

Dojazd do WIA jest bardzo dobry – 2 linie metra, S-Bahn, kilka linii autobusowych, dodatkowo centrum znajduje się niedaleko atrakcji turystycznych takich jak berlińskie zoo czy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. WIA wraz z pozostałymi sklepami przy Wilmersdorfer Arcaden stanowi fajne miejsce na przerwę w zwiedzaniu Berlina.

 

Wilmersdorfer Straße 46

www.wilmersdorfer-arcaden.de

Dojazd: metro Wilmersdorfer Strasse linia U7 oraz Bismarckstrasse linia U2, S-Bahn przystanek Charlottenburg

Godziny otwarcia: 10-21

Kontakt