Targi Gruene Woche - Zielony Tydzień

Gruene Woche (Zielony Tydzień) to targi branży spożywczej. Nazywa się je "zielonym tygodniem", ale nie jest to określenie precyzyjne, gdyż obecnie targi trwają dłużej (w ostatnich latach 10 dni) niż tydzień :)

 

To impreza targowa z dużymi tradycjami - odbywa się od 1926r. Przyciąga co roku prawie pół miliona gości - a wystwcy zajmują całą powierzchnię Messe Berlin (Targi Berlińskie). 

 

Gruene Woche Berlin to nie tylko szeroko rozumiana branża spożywcza, ale również wystawcy reprezentujący rolnictwo, leśnictwo oraz ogrodnictwo. Znajdziemy tu cały przekrój produktów regionalnych z całego świata oraz najbardziej luksusowe marki spożywcze. 

 

Wystawcy (w 2013r. było ich 1574 z 67 państw) to głównie branża mięsna, mleczna, ryby i owoce morza. Znajdziemy tu również produkty alkoholowe - wina ze wszystkich kontynentów, piwo, alkohole mocne, herbaty, kawy, przyprawy. Jest również cały dział żywności dla zwierząt oraz przybory i urządzenia kuchenne.

 

Dla wszystkich osób z branży jest to znakomita okazja, aby zaprezentować swoje produkty lub podpatrzeć co oferuje konkurencja. No i to doskonała okazja, aby spróbować wielu smakołyków ze wszystkich stron świata.

Kontakt