Połączenia lotnicze Polska - Berlin

infrastruktura 

2 lotniska:

Flughafen Schonefeld – położone poza granicą miasta – w kierunku południowo-wschodnim. Schonefeld (SXF) będzie zastąpiony w przyszyłem roku nowym lotniskiem BBI – Berlin Brandenburg Internatioanal (symbol BER). Dojazd na Schonefeldu do centrum Berlina zapewnia S-Bahn (ze stacji Schonefeld można dojechać np. do Haupbahnhof) lub autobusy linii X7 lub 171 – w 8 minut można dojechać do stacji metra Rudow i tam linią U7 w 20-30 minut do centrum Berlina i na Charlottenburg.

Flughafen Tegel (symbol TXL) – znajduje się w dzielnicy Tegel na północnym zachodnie miasta. Po oddaniu do eksploatacji BBI Tegel ma być zamknięty (po ok. 1 roku). Dojazd do centrum miasta zapewniają 4 linie autobusowe TXL (do Alexanderplatz), X9(do Zoologischer Garten), 109 (do Zoologischer Garten), 128  (do stacji metra Osloer Strasse – linia U9),

połączenia z Polską

Regularne połączenia lotnicze z Polski do Berlina oferuje obecnie:

 

AirBerlin (Gdańsk, Kraków, Warszawa) - na Tegel

 

przydatne informacje Jeśli chcecie Państwo skorzystać z zaufanego transportu  z lotniska polecamy naszą agentkę w Berlinie - koszt transferu z lotniska Tegel od 15 EUR, z lotniksa Schonefeld od 40 EUR.

 

Kontakt