Muzeum Techniki

 

 

Nazwa

Muzeum Techniki – Deutsches Technikmuseum Berlin

opis

Muzeum Techniki – to punkt obowiązkowy, zwłaszcza dla chłopców (w każdym wieku!). Jest to bardzo rozbudowana atrakcja – w kilku budynkach można zobaczyć jak rozwijała się myśl techniczna w wielu aspektach. Najciekawsze naszym zdaniem ekspozycje to:

- koleje – ta wystawa robi olbrzymie wrażenie – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów – przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach). Duże wrażenie robi pociąg, który woził Żydów do obozów koncentracyjnych.

- lotnictwo – kilkadziesiąt samolotów, historia lotnictwa w pigułce od balonów do nowoczesnych maszyn, prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa,

- road traffic – ponad 200 samochodów, 250 motocykli i 300 rowerów – naprawdę jest co oglądać!

- nawigacja – ponad 1100 eksponatów – są to zarówno modele statków jak i prawdziwe jednostki – od rekonstrukcji starożytnych łodzi po nowoczesne konstrukcje,

- browar – to zrekonstruowany prawdziwy browar – przechodząc przez kilka poziomów możemy zobaczyć jak warzy się piwo,

Pozostałe eskpozycje to m.in. film, fotografia, telekomunikacja, komputery, energetyka, papiernictwo, tekstylia, przemysł chemiczny i farmaceutyczny oraz ekspozycje dotyczące technologii wytwarzania różnorakich produktów. Jest tego na tyle dużo, że samo przejście wszystkich ekspozycji zajmie Państwu wiele godzin – my polecamy zarezerwować sobie na zwiedzanie Muzeum Techniki cały dzień – zwłaszcza, gdy ponownie otwarte będzie Spectrum (wtedy można rozważyć nawet więcej niż 1 dzień na spokojne obejrzenie wszystkich wystaw).

Spectrum (zamknięte do lata 2013r.) – to zlokalizowane w odrębnym budynku centrum nauki. Można tu we własnym zakresie zobaczyć, dotknąć i zrozumieć wiele zjawisk z różnych dziedzin nauki. Z pewnością dzieciaki będą w siódmym niebie mogąc bawić się w małych eksperymentatorów poznając w ten sposób różnorodne zjawiska i prawidłowości.

adres

Trebbiner  Strasse 9, 10963 Berlin, Niemcy

www

www.sdtb.de

telefon

0049 30 90 2540

e-mail

info@sdtb.de

godziny otwarcia

Wtorek-piątek 9:30 do 17:30 sobota, niedziela 10:00 do 18:00 – w poniedziałki zamknięte

ceny biletów

Muzeum Techniki to atrakcja niekomercyjna – dzięki temu wstęp nie jest drogi.

Dorośli 6 EUR,  dzieci (6-18 lat) 3,50 EUR, dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny

Bilet rodziny (1 dorosły + max 2 dzieci poniżej 15 lat) 7 EUR

Bilet rodziny (2 dorośli + max 3 dzieci poniżej 15 lat) 13 EUR

Bilety zakupione w Muzeum Techniki można również wykorzystać do wejścia do Muzeum Historii Naturalnej.

dojazd

Muzeum Techniki znajduje się niedaleko od centrum Berlina – w dzielnicy Kreuzberg.

U-Bahn (metro) – stacja Gleisdreieck - linia U1, U2 oraz stcja Mockernbrucke – linia U1 i U7

S-Bahn (kolej miejska) – stacja Anhalter Bahnhof – linie S1, S2, S25

Autobus – linia M29.

Więcej szczegółów nt. transportu publicznego w Berlinie na www.bvg.de

Samochód – płatne parkingi są dostępne w okolicy Legolandu (m.in. przy  – ale polecam zaparkować auto przy ulicy 17 Juni – w pobliżu Kolumny Zwycięstwa Siegesaule  – można tam znaleźć dużo bezpłatnych miejsc do parkowania, a pieszo do wejścia doPotsdamer Platz można dotrzeć w ok. 10 minut – dodatkowe atrakcje w okolicy to Brama Brandenburska i Reichstag.

rekomendowany czas pobytu

4-8 godzin

podpowiedzi

Zdecydowanie polecamy odwiedzić również Muzeum Historii Naturalnej (Museum fur Naturkunde) – w ramach oferty „2=1” jest on darmowy – tzn. kupując bilety do jednego z tych muzeów wstęp do drugiego jest bezpłatny (należy oczywiście zachować bilety wstępu).

Spectrum jest niestety zamknięte (przebudowa) do lata 2013r.

W Muzeum Techniki można robić zdjęcia – warto więc zabrać ze sobą aparat, aby zrobić zdjęcia wielu fantastycznym eksponatom tam zgromadzonym.

 

 

 

Kontakt