Jak kupić bilet na metro w Berlinie?

W berlińskim metrze bilety można kupić w automacie oraz w zlokalizowanych na stacji punktach (okienka firmy BVG lub po prostu kioski / sklepiki z gazetami). Kupowania w okienku / kiosku nie będę omawiał - po prostu trzeba powiedzieć co się chce kupić i zapłacić ;)

 

Automaty z biletami - metro Berlin. 

2 ważne informacje:

- bilety, które kupujemy w metrze są ważne na wszystkie środki transportu publicznego w Berlinie - czyli możemy z nich korzystać również w S-Bahnie, autobusach, tramwajach oraz pociągach dalekobieżnych (oprócz ICE),

- w automatach jest menu w języku polskim.

 

Kwestia menu po polsku rozwiązuje pewnie wiele problemów - wybieramy język klikając na ikonkę z flagami, a następnie na Biało-Czerwoną. Na pierwszym ekranie mamy do wyboru strefy (AB - czyli Berlin bez lotniska Schonefeld i bez Poczdamu, BC oraz ABC) oraz rodzaje biletów (jednorazowy, dzienny oraz 4 bilety jednorazowe). Możemy również wybrać z górnego menu bilety na krótkie trasy (do 3 przystanków metra lub S-Bahnu albo do 6 przystanków autobusem lub tramwajem) i bilety turystyczne - tu mamy do wyboru całą paletę biletów Berlin WelcomeCard oraz Berlin CityTourCard.

 

Krótki filmik - jak kupić bilet na komunikację publiczną w Berlinie.

 

 

Kontakt