Jak dojechać z lotniska Schonefeld do centrum Berlina?

Lotnisko Schonefeld położone jest tuż za południowo-wschodnią granicą miasta. Z lotniska Schoenefeld (obecnie funcjonują 3 terminale A, B oraz C – położone tuż obok siebie) możemy dojechać do centrum korzystając z:

  • S-Bahnu – szybka kolej miejska ma swój przystanek niedaleko (ok. 400 metrów) od terminali lotniska. S-Bahn oznaczony jest dużą literą S w zielonym kole. Bilety możemy kupić w automacie w terminalu oraz w tunelu prowadzącym na perony – bilet kosztuje obecnie 3,20 EUR – ważne, aby kupić bilet na strefy ABC ponieważ lotnisko znajduje się już w strefie C. Dojazd do centrum miasta zajmuje 30-45 minut. Mamy do wyboru 2 linie S9 (dojedziemy m.in. do stacji Ostkreuz) oraz S45 (dojedziemy m.in. do stacji Sudkreuz).
  • Oprócz typowych składów S-Bahn można dojechać z tej samej stacji, na której zatrzymuje się S-Bahn do centrum korzystając również z kolei regionalnych oznaczonych jako RE ub RB. Zakup biletów jak wyżej. Dojazd do centrum 25-40 minut – np. do Alexanderplatz 28 minut.
  • Autobusem – przed terminalem znajduje się przystanek autobusowy. Do lotniska dojeżdża aż 10 linii – ale w kierunku centrum miasta mamy do wyboru linie:
    • X7 – linia ekspresowa do stacji Rudow – w 11 minut dojedziemy do stacji metra Rudow – gdzie możemy skorzystać z metra linia U7, które przejeżdża przez cały niemal Berlin w kierunku Spandau (północny-zachód), a po drodze mamy możliwość przesiadki na inne linie metra lub S-Bahnu,
    • 171 – możemy dojechać do stacji metra Rudow, Grenzallee, Neukolln oraz Hermannplatz jak również do stacji S-Bahnu Neukolln i Sonnenallee,
    • N7 - to linia nocna obsługująca dużą część miasta - od stacji S/U-Bahnu Spandau poprzez U-Bahn Jakob-Kaiser Platz, U-Bahn Hermann Platz i U-Bahn Rudow.

 

  • Taksówką – w zależności od miejsca docelowego oraz ilości osób i bagażu przejazd taksówką powinien kosztować ok. 40-50 EUR.
Kontakt