Jak dojechać samochodem?

Ze Świecka:(około 105 km, czas przejazdu ok. 70 minut) po przekroczeniu granicy w Świecku należy jechać autostradą w kierunku Berlina (A12, następnie A 10 Berliner Ring) z A 10 należy zjechać zjazdem nr 11 - Schonefelder Kreuz - jest to również zjazd na lotnisko Schonefeld. Po zjeździe nadal jedziecie Państwo autostradą - teraz jest to A113. Tą autostradą należy jechać w kierunku na Hamburg/BERLIN Zentrum ZOO - po kilku km wjedziecie Państwo na A 110 (płynnie, bez zjazdów). Następnie należy zjechać z autostrady ZJAZDEM NR 11 – MESSEDAMM. Ze zjazdu jedziecie Państwo prosto przez pierwsze i drugie światła, a na dużym skrzyżowaniu skręcacie Państwo w lewo w ulicę Kaiserdamm. 200 metrów i mamy Kaiserdamm nr 22 - jest to tuż przy skrzyżowaniu z boczną uliczką Soorstrasse - na tym skrzyżowaniu znajduje się stacja benzynowa SHELL.

 Z Kołbaskowa: po przekroczeniu granicy jedziecie Państwo autostradą w kierunku Berlina. Po wjeździe na Berliner Ring (płynne, bez zjazdów) należy wybrać albo:
(1) zjazd na zjeździe Pankow (dreieck Pankow) - jedziecie Państwo dalej przez Berlin Pankow i na dużym skrzyżowaniu ze światłami skręcacie Państwo w prawo w Wisbyer Strasse - dalej należy jechać prosto (nazwa ulicy będzie się wszak zmieniać - Bornholmer, Osloer i Seestrasse) z Seestrasse wjedziecie Państwo na autostradę A 100, z której należy zjechać zjazdem nr 8 – Kaiserdamm Sud. Ze zjazdu dojeżdżacie Państwo do ulicy Kaiserdamm - skręcacie w nią na światłach w lewo i za 200 metrów jesteście Państwo u celu. Czas przejazdu ok. 2 godzin.
(2) albo jechać do zjazdu Oranienburger Kreuz (kierunek Hamurg, lotnisko Tegel) i tam zjechać zjazdem na Berlin - tak jak na lotnisko Tegel. Dalej dojazd jest cały czas autostradą, z której należy zjechać zjazdem nr 8 i dalej jak wyżej.

Opcja (1) zalecana w dni wolne od pracy i dla osób chcących zobaczyć ciekawą architekturę dzielnic Pankow i Wedding. Droga prowadzi bowiem przez ww. dzielnice.
Opcja (2) zalecana dla osób chcących łatwo dostać się na Kaiserdamm - dojazd autostradą, łatwiejszy niż w opcji (1), ale około 20 km dłuższy. 
Porównanie czasu przejazdu tak naprawdę trudne - gdyż uzależnione od korków (zdarzają się zarówno przy przejeździe przez Berlin jak i na autostradzie wewnętrznej - zwłaszcza w okolicach Tegel ze względu na remont tunelu).

Kontakt