Jak dojechać rowerem do - ścieżki rowerowe w Berlinie

Berlin to raj dla wszystkich miłośników rowerów. Infrastruktura w postaci ścieżek jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Długość ścieżek i tras rowerowych w Berlinie to prawie 700 (siedemset) kilometrów. Większość ulic posiada ścieżki rowerowe – najczęściej na chodnikach i to UWAGA !!! po obu stronach ulicy – tak więc obowiązuje ruch prawostronny, jeździmy więc rowerem ścieżką po określonej stronie drogi.

 

Dziennie rowerami w Berlinie porusza się kilkadziesiąt tysięcy ludzi – tak więc (poza zimą) ruch na ścieżkach jest dość intensywny – trzeba więc zachować ostrożność - zarówno jako rowerzysta, jak i będąc w Berlinie autem (wzmożona uwaga na skrzyżowaniach, no i oczywiście nie wolno parkować na ścieżkach!) oraz jako pieszy, aby nie chodzić po ścieżkach rowerowych.

 

Wszystkie nasze apartamenty znajdują się w miejscach, gdzie przebiegają ścieżki rowerowe (pod samym budynkiem). Aby zaplanować wyprawę rowerową najlepiej użyć Google Maps – można tam kliknąć WYZNACZ TRASĘ, a następnie kliknąć ikonkę z rowerzystą i już możemy wpisywać skąd dokąd jedziemy, a „wujek Google” pokaże nam 3 zalecane trasy! W załączeniu screeny jak dojechać z naszego apartamentu przy Leibnizstrasse do Muzeum Techniki oraz Muzeum Historii Naturalnej.

 

A więc na rowery i do Berlina!

Kontakt