Jak dojechać?

Ze Świecka:(około 105 km, czas przejazdu ok. 70 minut) po przekroczeniu granicy w Świecku należy jechać autostradą w kierunku Berlina (A12, następnie A 10 Berliner Ring) z A 10 należy zjechać zjazdem nr 11 - Schonefelder Kreuz - jest to również zjazd na lotnisko Schonefeld. Po zjeździe nadal jedziecie Państwo autostradą - teraz jest to A113. Tą autostradą należy jechać w kierunku na Hamburg/BERLIN Zentrum ZOO - po kilku km wjedziecie Państwo na A 110 (płynnie, bez zjazdów). Następnie należy zjechać z autostrady ZJAZDEM NR 6 – Spandauer Damm. Ze zjazdu skręcacie Państwo w prawo w ulicę Spandauer Damm i dalej jedziecie Państwo prosto. Po lewej stronie miniecie Państwo Pałac Charlottenburg. Na drugich światłach za Pałacem (będzie to Richard Wagner Platz) skręcacie Państwo w lewo w Wintersteinstr., a tam zaraz należy skręcić w prawo w Alt-Lietzow. Z Alt-Lietzow należy skręcić w prawo w wewnętrzną uliczkę, która prowadzi do garażu wielopoziomowego. Do mieszkania przynależy miejsce parkingowe nr 77 – które znajduje się po lewej stronie, czwarte od wjazdu. Z Kołbaskowa: po przekroczeniu granicy jedziecie Państwo autostradą w kierunku Berlina. Po wjeździe na Berliner Ring (płynne, bez zjazdów) należy wybrać albo:
(1) zjazd na zjeździe Pankow (dreieck Pankow) - jedziecie Państwo dalej przez Berlin Pankow i na dużym skrzyżowaniu ze światłami skręcacie Państwo w prawo w Wisbyer Strasse - dalej należy jechać prosto (nazwa ulicy będzie się wszak zmieniać - Bornholmer, Osloer i Seestrasse) z Seestrasse wjedziecie Państwo na autostradę A 100, z której należy zjechać zjazdem nr 6 – Spandauer Damm. Ze zjazdu skręcacie Państwo w lewo w ulicę Spandauer Damm i dalej jedziecie Państwo prosto. Po lewej stronie miniecie Państwo Pałac Charlottenburg. Na drugich światłach za Pałacem (będzie to Richard Wagner Platz) skręcacie Państwo w lewo w Wintersteinstr., a tam zaraz należy skręcić w prawo w Alt-Lietzow. Z Alt-Lietzow należy skręcić w prawo w wewnętrzną uliczkę, która prowadzi do garażu wielopoziomowego. Do mieszkania przynależy miejsce parkingowe nr 77 – które znajduje się po lewej stronie, czwarte od wjazdu. Czas przejazdu ok. 2 godzin.
(2) albo jechać do zjazdu Oranienburger Kreuz (kierunek Hamurg, lotnisko Tegel) i tam zjechać zjazdem na Berlin - tak jak na lotnisko Tegel. Dalej dojazd jest cały czas autostradą, z której należy zjechać zjazdem nr 6 – Spandauer Damm. Ze zjazdu skręcacie Państwo w lewo w ulicę Spandauer Damm i dalej jedziecie Państwo prosto. Po lewej stronie miniecie Państwo Pałac Charlottenburg. Na drugich światłach za Pałacem (będzie to Richard Wagner Platz) skręcacie Państwo w lewo w Wintersteinstr., a tam zaraz należy skręcić w prawo w Alt-Lietzow. Z Alt-Lietzow należy skręcić w prawo w wewnętrzną uliczkę, która prowadzi do garażu wielopoziomowego. Do mieszkania przynależy miejsce parkingowe nr 77 – które znajduje się po lewej stronie, czwarte od wjazdu. Czas przejazdu ok. 2 godzin.

Opcja (1) zalecana w dni wolne od pracy i dla osób chcących zobaczyć ciekawą architekturę dzielnic Pankow i Wedding. Droga prowadzi bowiem przez ww. dzielnice.
Opcja (2) zalecana dla osób chcących łatwo dostać się na Kaiserdamm - dojazd autostradą, łatwiejszy niż w opcji (1), ale około 20 km dłuższy.
Porównanie czasu przejazdu tak naprawdę trudne - gdyż uzależnione od korków (zdarzają się zarówno przy przejeździe przez Berlin jak i na autostradzie wewnętrznej - zwłaszcza w okolicach Tegel ze względu na remont tunelu).

Kontakt