Europa Center

Europa Center (EC) to również jeden z symboli Berlina – to bowiem pierwsze „nowoczesne” centrum handlowe powstałe po II wojnie w Berlinie Zachodnim. Miało być emanacją rozwijającej się gospodarki, znakiem rozpoznawczym nowego Berlina (wraz z budynkiem biurowym z obracającym się logo Mercedesa). Z pewnością przez kilkadziesiąt lat to otwarte w 1965r. centrum olśniewało swoim nowoczesnym kształtem i sklepami pełnymi wysokiej jakości produktów.

 

Obecnie EC poszukuje swojego miejsca na rynku berlińskim – nie jest tak rozpoznawalne jak KaDeWe, ani tak nowoczesne jak kilka centów powstałych w ostatniej dekadzie. EC kojarzy się również z … wodą – za sprawą fontanny przed wejściem (Weltkugelbrunnen) oraz znajdującego się wewnątrz zegara płynącego czasu (Uhr der fliessenden Zeit).

 

Obecnie w EC znajduje się ok. 70 sklepów – m.in. takich marek jak: Adidas, Claire`s, Gortz17, Fossil, Nike. Jest także spory Saturn, fan-shop Herthy oraz wiele barów i restauracji – np. Vapiano, Ristorante Allegro, Irish Pub, KFC.

 

Europa Center to również punkt widokowy – z 20 piętra biurowca możemy podziwiać piękną panoramę Berlina (Berlin Windows). EC jest położone w takim miejscu (centrum Berlina Zachodniego), że nie sposób nie zobaczyć go choćby z zewnątrz. Na zakupy raczej nie polecamy – ale wpaść na moment, aby zobaczyć słynny zegar i fontannę jak najbardziej można.

 

adres: Tauentzienstr. 9-12

www.europa-center-berlin.de

Dojazd: metro linie U2 i U9 stacja Zoologischer Garten (również S-Bahn) oraz linie U1, U2, U3 stacja Wittenbergplatz.

Godziny otwarcia: centrum otwarte jest 24h, ale większość sklepów działa od poniedziałku do soboty od 10 do 20

Kontakt