Dojazd z lotniska, dworca kolejowego HBF, dworca autobusowego ZOB

1) Dojazd z głównego dworca kolejowego Hauptbahnhof (HBF) - pociągi PKP oraz DB

 

Na dworu HBF udajemy się na górny poziom i wsiadamy w S-Bahn (kolej miejska) jadący w kierunku zachodnim (linie S5 lub S7). Wysiadamy na 3 przystanku Zoologischer Garten i udajemy się na dolny poziom do metra (u-Bahn) - wsiadamy w metro linii U2 (lub U12) jadące w kierunku Ruhleben, jedziemy 5 przystanków i wysiadamy na przystanku Kaiserdamm. Z metra wychodzimy wyjściem zachodnim (w kierunku jazdy) i jesteśmy 150 metrów od Kaiserdamm 33.

 

2) Dojazd z dworca autobusowego Berlin ZOB - tu zatrzymuje się np.PolskiBus oraz Simple Express

 

Dworzec ZOB (na mapce jest to numer 7) jest położony ok.200 metrów od naszego apartamentu - jest więc kilka minut spaceru - idziemy ulicą Messedamm do skrzyżowania z Kaiserdamm, przechodzimy przez ulicę na wysokości wejścia do metra i dalej skręcamy w lewo.

 

3) Dojazd z lotniska Tegel - Berlin TXL

 

Lotnisko Tegel położone jest w północno-zachodniej części miasta, około 6 kilometrów od naszego apartamentu. Z lotniska kursują tylko autobusy (nie ma metra ani S-Bahnu). Najlepsze połączenie to autobus X9, wysiadamy na przystanku Ernst-Reuter Platz, schodzimy do metra - kierunek Ruhleben, jedziemy 4 stacje do przystanku Kaiserdamm. Z metra wychodzimy wyjściem zachodnim (w kierunkunjazdy) i jesteśmy 150 metrów od Kaiserdamm 33.

 

4) Dojazd z lotniska Schonefeld - Berlin SXF

 

Lotnisko Schonefeld leży tuż za granicą miasta - ok. 30 km. od centrum Berlina. Obok lotniska znajduje się dworzec kolejowy, skąd kursują S-Bahny oraz pociągi podmiejskie tzw.RB. Najszybsze połączenie to pociąg (RB lub S45) do stacji Sudkreuz, tam przesiadamy się na S-Bahn linii S41 i jedziemy 8 przystanków do stacji Messe Nord / ICC. Ze stacji wychodzimy wyjściem północnym (wkierunku jazdy). Jesteśmy ok. 300 metrów od apartamentu - dojście ulicą Messedamm - analagicznie jak z dworca ZOB. UWAGA - lotnisko Schonefeld znajduje się w strefie C - trzeba więc zakupić bilet na strefy ABC.

 

UWAGA - dlanaszych Gości oferujemy (na zapytanie) transport do/z lotnisk i dworca HBF. Koszt to 20 EUR w przypadku HBF i lotniska Tegel oraz 50 EUR w przypadku lotniska Schonefeld.

Kontakt