Dojazd z lotnisk, HBF, ZOB

 

1) Dojazd z głównego dworca kolejowego Hauptbahnhof (HBF) - pociągi PKP oraz DB

 

Na dworu HBF udajemy się na górny poziom i wsiadamy w S-Bahn (kolej miejska) jadący w kierunku zachodnim (linie S5 lub S7). Wysiadamy na 4 przystanku Savigny Platz. Ze stacji wychodzimy wyjściem zachodnim (w kierunku jazdy) i jesteśmy ok. 400 metrów od Leibnizstrasse 29. Ze stacji skręcamy w prawo w Schluterstrasse, następnie w lewo w Kantstrasse i w prawo w Leibnizstrasse.

 

2) Dojazd z dworca autobusowego Berlin ZOB - tu zatrzymuje się np.PolskiBus oraz Simple Express

 

Dworzec ZOB jest położony niedaleko od naszego apartamentu. Najszybsze połączenie to autobus linii M49 - wsiadamy na przystanku Neue Kantstrasse/ZOB (50 metrów od ZOB, po drugiej stronie ulicy Neue Kanstrasse) i jedziemy 5 przystanków do Kantstrasse/Leibnizstrasse. Z Kantstrasse skręcamy w lewo w Leibnizstrasse i po 50 metrach jesteśmy na miejscu.

 

3) Dojazd z lotniska Tegel - Berlin TXL

 

Lotnisko Tegel położone jest w północno-zachodniej części miasta, około 6 kilometrów od naszego apartamentu. Z lotniska kursują tylko autobusy (nie ma metra ani S-Bahnu). Najlepsze połączenie to autobus TXL lub 109, wysiadamy na przystanku Turmstrasse i przesiadamy się na autobus 101 jedziemy do przystanku Goethestrasse, który jest 50 metrów od apartamentu. 

 

4) Dojazd z lotniska Schonefeld - Berlin SXF

 

Lotnisko Schonefeld leży tuż za granicą miasta - ok. 30 km. od centrum Berlina. Przed terminalem znajduje się przystanek autobusu linii X7, jedziemy nim do stacji metra Rudow i przesiadamy się na metro, jedziemy do stacji Wilmersdorfer Strasse. Mamy 600 metrów do apartamentu - idziemy Kantsrasse (ew. można podjechać 1 przystanek autobusem linii M49 lub X34 do przystanku Kantstrasse / Leibnizstrasse) w kierunku wschodnim i skręcamy wlewo w Leibnizstrasse i po 50 metrach jesteśmy na miejscu.

Dojazd S-Bahnem - obok lotniska znajduje się dworzec kolejowy, skąd kursują S-Bahny oraz pociągi podmiejskie tzw.RB. Najszybsze połączenie to S-Bahn S9 do stacji Ostkreuz, tam przesiadamy się na S-Bahn linii S5 (kierunek Spandau) lub S7 (kierunek Wannsee) i jedziemy 11 przystanków do stacji Savigny Platz. Dalej analagicznie jak w punkcie 1.

UWAGA - lotnisko Schonefeld znajduje się w strefie C - trzeba więc zakupić bilet na strefy ABC.

 

UWAGA - dlanaszych Gości oferujemy (na zapytanie) transport do/z lotnisk i dworca HBF. Koszt to 20 EUR w przypadku HBF i lotniska Tegel oraz 50 EUR w przypadku lotniska Schonefeld.

Kontakt