Designer Outlet

Designer Outlet (dawniej B5 Center) znajduje się poza Berlinem – ok. 10 km na zachód od granicy miasta, niedaleko od zachodniego ringu (zjazd Berlin Spandau). Jest to centrum handlowe, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich miłośników zakupów – znajdziemy tu wiele znanych marek w outletowych cenach.

 

Designer Outlet został zaprojektowany jako średniowieczne miasteczko – poszczególne sklepy to małe kamieniczki, trzeba więc powiedzieć, że centrum ma swój urok i jest bardzo fajne i wygodne do robienia zakupów. Znajdziemy tu ok. 80 sklepów, które oferują swoje produkty w cenach do 70% niższych niż regularne, a w okresach wyprzedaży zdarzają się nawet okazje typu minus 90%! Dużym zainteresowaniem cieszą się sklepy sportowe (Nike, Adidas, Asics, Puma), jest wiele znanych marek odzieżowych (np. Escada. Lacoste, Tommy Hilfiger, Stefanel, Esprit, Mango, Mexx), buty możemy kupić w sklepie Salamander, Converse, Crocs, Sketchers. Polecamy również drobny sprzęt AGD i porcelanę w sklepach Villeroy&Boch oraz Home&Cook. No i dla wszystkich łasuchów outlet Lindta!

 

Jeśli chodzi o dojazd to najwygodniej możemy się tam dostać autem, natomiast dojazd środkami komunikacji publicznej jest również możliwy – musimy z Berlina wsiąść w pociąg regionalny i wysiąść na stacji Elstal i tam przesiąść się w autobus 662. Ważne, aby pamiętać, iż należy kupić bilet 2-godzinny na strefy ABC (Designer Outlet znajduje się poza Berlinem w strefie C). Koszt biletu w 1 stronę to 3,20 EUR.

 

Adres: Alter Spandauer Weg 1 14641 Wustermark

www.mcarthurglen.com/de/designer-outlet-berlin

Dojazd: najlepiej autem, z Berlina drogą B5, jadąc do Berlina zjazd z zachodniej części ringu – Berlin Spandau

Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek 10-19, piątek – sobota 10 -20, wybrane niedziele 13 - 19

Kontakt